Клуб агроефективності: коли тваринництво у господарстві випереджає за прибутковістю рослинництво

08 травня 2018, 07:10 2561

Отримувати одну з головних нагород за найякісніший силос на виставці у столиці тваринники ПОСП «Хлібороб» з Ічнянського району на Чернігівщині вийшли цілою командою. І у ній багато молодих облич. Чим і привернули увагу AgroPortal.ua.

Свою перемогу вважають закономірною. Змагаються послідовно, надаючи свої корми експертам, вже не перший рік. Раніше посідали 4-5-те місця, але постійно працювали, щоби таки довести: гідні кращого.

«У нас тваринництво дає більші прибутки навіть за рослинницький напрям, якщо робити розрахунки на гектар землі», — дивує нетиповою інформацією Микола Копил, гендиректор Ічнянського кластера «Росток-Холдинг», до складу якого входить господарство.

В обслуговуванні 2400 голів ВРХ на кластері задіяні понад 100 постійних штатних працівників. Переважно це пайовики господарства, яких за потреби спеціальним транспортом розвозять на роботу. Зарплата доярок в середньому 10-11 тис. грн, хоча може сягати і 15 тис. У менеджерів ще вища.

Є повністю автоматизовані ферми-комплекси, які, звісно, приваблюють на роботу молодих сучасних фахівців. Працюють цілими династіями. Як, наприклад, Володимир Овчаренко та його троє синів — Олександр, Євген та Сергій. Є у родині свій ветеринар, зоотехнік з годівлі. Євген ще отримує і другу освіту — економічну. 

«Такі професійні хлопці не слухають казки про дива за кордоном, — переходить на болючу тему заробітчанства Микола Копил. — Кадрів бракує в Україні, тому що багато хто навіть не пробує знайти роботу. Сподіваються, що десь там вдасться працювати по 7 годин і потім сісти під телевізор. Частина вже обпеклися і повертаються додому. А отакі професіонали, як у нас, роблять погоду. У них прекрасна перспектива. І результати вже маємо чудові. Ось на виставці говорили з колегами. Навіть кращі з них не  можуть похвалитися такими стабільними показниками, як у нашому господарстві, — 9000 л молока на фуражну  корову».