DLG: Майбутнє сільського господарства — за сталим розвитком

01 лютого 2022, 06:10 2625

Востаннє міжнародна виставка AGRITECHNICA, яку проводить Міжнародна асоціація сільського господарства та продовольства DLG e.V., у звичному для всіх форматі проходила у 2019 році. Пандемія продовжує вносити корективи, змінюючи наші плани та переносячи дати проведення заходів із року в рік.

Про те, чого очікувати від AGRITECHNICA-2023, і яким у цілому бачиться майбутнє сільського господарства, AgroPortal.ua цікавився у регіонального директора по Східній Європі DLG e.V. Ольги Хунгер.

Пандемія змінила світ: тепер ми спілкуємося та проводимо наради на Zoom-платформі, працюємо з дому, представники компаній з різних країн ведуть переговори та укладають угоди, не виходячи зі свого офісу. Як ці зміни вплинули на виставкову діяльність? Які ви бачите плюси та мінуси?

Ольга Хунгер: Якщо говорити про виставкову діяльність під час пандемії, то вона, а також всі бізнеси, що її супроводжують, опинилася в кризовій ситуації. Протягом останніх двох років було скасовано проведення сотень виставок у всьому світі. Не винятком виявились і такі найбільші галузеві виставки як EuroTier та AGRITECHNICA. Безумовно, організатори розвивають нові формати, і цифровізація також набирає обертів у виставковій діяльності.

Жодні цифрові рішення ніколи не зможуть замінити живе спілкування, тому робимо ставку на гібридні формати

Над чим увесь цей час працювала команда AGRITECHNICA, чи з'явилися нові продукти? Чим дивуватимете майбутніх учасників та відвідувачів виставки?

Ольга Хунгер: Ми активно готували проведення виставки AGRITECHNICA у традиційному форматі, але одночасно розробляли і цифрові рішення, що дозволяють оптимізувати інформаційне забезпечення та комунікацію між усіма основними гравцями ринку до, під час та після проведення виставки. Під час підготовки заходу на виставковому комплексі ми приділяємо дуже велику увагу забезпеченню санітарно-гігієнічної безпеки, зручності та комфорту відвідувачів та експонентів. Вводимо нові продукти: такі, наприклад, як програма для смартфонів AGRITECHNICA/EuroTier, що дозволяє планувати відвідування виставки, призначати зустрічі, орієнтуватися у виставковому комплексі. Крім того, ми прагнемо дотримуватися принципів ESG та захисту навколишнього середовища, впроваджуємо нову систему, що дозволяє повністю відмовитись від використання друкованих матеріалів та рекламних брошур. Відвідувач сканує через додаток AGRITECHNICA/EuroTier QR-код на експонаті, що його зацікавив, і вся супровідна інформація про даний продукт у відео, аудіо, текстовому або графічному форматі зберігається в додатку в розділі my AGRITECHNICA/my EuroTier, і користувач може у будь-який час із нею ознайомитися.

Які можливості надає платформа DLG-Connect?

Ольга Хунгер: Платформа DLG-Connect — це новий продукт, який ми ініціювали в середині 2020 року. Дану платформу ми розглядаємо як міжнародну соціальну мережу та інформаційний майданчик для всіх, хто причетний до агропромислового комплексу.

Під великі виставки — AGRITECHNICA, EuroTier, DLG-Feldtage — на DLG-Connect буде розміщуватися інформація про компанії відповідної виставки, їхні продукти з можливістю зв'язку з окремими співробітниками компанії через чат, аудіо- або відеодзвінки. Проводяться онлайн-заходи у прямій трансляції. Користувачі можуть брати участь у них, ставити запитання спікерам у чаті або у відеопереговорній. Частина заходів зберігається у записі у медіатеці.

Усі користувачі платформи DLG-Connect можуть встановлювати контакти один з одним

Коли планується запуск мобільної версії DLG-Connect?

Ольга Хунгер: Мобільна версія вже запущена у beta-версії, вона більш-менш стабільно працює на мобільних пристроях зі встановленим на них програмним забезпеченням останніх версій.

Незважаючи на ситуацію, AGRITECHNICA провела та визначила переможців головної інноваційної премії у галузі міжнародного сільськогосподарського машинобудування. Скажіть, цього разу заявок було більше чи менше? Які особливості премії були цього року?

Ольга Хунгер: До виставки AGRITECHNICA-2022 на конкурс інновацій подали заявки 164 експоненти. Це менше, ніж у 2019 році, що пов'язано з особливостями підготовки виставки під час пандемії. Інноваційна комісія, що складалася з 36 представників науки, дослідницьких кіл, консультування та сільськогосподарської практики, присудила одну золоту та 16 срібних медалей. Імпульсом інновацій є зміни вимог до сільського господарства.

Інноваційний тренд — технічні рішення для забезпечення сталого землеробства

Вибрані інноваційною комісією рішення, гідні нагороди, відрізняються, серед іншого, і скороченням емісій CO2. Виробники сільгосптехніки і в минулому працювали над цим, і в майбутньому сільгосптехнічні інновації оцінюватимуть і за цим критерієм. При присудженні золотої медалі критерій емісії CO2 був єдиним, хоча електричні приводи і перспектива виробляти необхідну для їхньої роботи електроенергію за допомогою електрохімічних паливних елементів безпосередньо служать скороченню викидів CO2. Для членів журі вирішальною була загальна інноваційна концепція, що виходить за досі відомі межі вже реалізованих на практиці технологій, з усіма її наведеними у детальному обґрунтуванні характеристиками.

Незважаючи на пандемію, компанії продовжують працювати над створенням інноваційних продуктів, а сьогоднішні виклики, навпаки, підштовхують їх до пошуку нових рішень

Головний слоган цьогорічної виставки: «Green Efficiency — inspired by solutions». Це означає, що наголос буде на рішеннях зміни клімату, зелених технологій, зменшення карбонових викидів. Як це проявлятиметься?

Ольга ХунгерКеруючись ключовою темою «Зелена ефективність — натхненна рішеннями», виставка AGRITECHNICA digital наголошує на головному: ініціювати пошук нових рішень для орієнтованих на майбутнє аграріїв спільно з партнерами зі сфер техніки, засобів виробництва та послуг.

Необхідно визначити комплексні методи землеробства та можливості їх застосування на практиці у взаємодії з усіма партнерами технологічного ланцюжка. При цьому вирішити важливе завдання для майбутнього аграрної галузі — оптимізувати інтенсивність технологій та забезпечити економію засобів виробництва за одночасного підвищення продуктивності та збереження навколишнього середовища. Центральне запитання: яким чином сільське господарство може виробляти продовольство, корми, сировину та енергію з максимальною екологічною ефективністю?

Пошук відповіді це запитання знаходить своє відображення як у технологічних рішеннях, запропонованих компаніями на цифровій платформі, так і у заходах ділової програми, які відбуваються у цифровому форматі.

Чому ви скасували проведення виставки AGRITECHNICA у лютому-березні 2022 року? Чи готові компанії брати участь у виставці у 2023 році?

Ольга Хунгер: Протягом останніх двох років ми енергійно та з упевненістю працювали над підготовкою найбільшої у світі виставки сільськогосподарської техніки та обладнання, щоб провести абсолютно особливу AGRITECHNICA-2022. Виставку з першокласною виставковою програмою та інноваціями з усього світу. З високоякісними діловими заходами, які присвячені актуальним темам сільського господарства та пропонують рішення. Де гості з більш ніж 140 країн світу нарешті змогли б знову зустрітися особисто, щоб отримати інформацію, поспілкуватися та запланувати інвестиції.

Але, на жаль, наприкінці 2021 року ми змушені були констатувати, що ситуація з пандемією стала посилюватись, і спільно з Асоціацією сільськогосподарської техніки VDMA та Консультативною радою експонентів виставки, а також після численних дискусій з учасниками та відвідувачами ми вирішили скасувати проведення виставки AGRITECHNICA 2022 року. Це складне для нас рішення ми ухвалили з огляду на нашу відповідальність за здоров'я та безпеку відвідувачів, експонентів, партнерів та співробітників.

Виробники сільгосптехніки вважають AGRITECHNICA найважливішою платформою для демонстрації їхніх продуктів і повністю підтримують цей виставковий проєкт.

Майже всі світові лідери ринку сільгосптехніки вже зробили передоплату за участь у 2023 році

Вже озвучено дату перенесення виставки — 12-18 листопада 2023 року. Чи плануєте зміну формату, нові напрями, структуру? На чому робите акцент?

Ольга Хунгер: Виставка AGRITECHNICA відбудеться у 2023 році згідно з її багаторічним графіком проведення — у листопаді кожного непарного року. Ми плануємо проведення заходу традиційно у Ганновері. У нас ще майже два роки в запасі для підготовки, але вже зараз можу сказати, що на відвідувачів чекає багато нового та цікавого. Основні напрями виставки, до яких належать техніка та обладнання для виробництва, зберігання та транспортування продукції рослинництва, а також великий розділ Systems&Components збережуться. Ми будемо продовжувати розширювати розділ для стартапів AgriFutureLab, вводити цифрові рішення, які дозволяють зробити візит на виставку зручним та ефективним.

Яким DLG бачить майбутнє сільського господарства, які тенденції та напрями стануть головними, як змінюватиметься агробізнес?

Ольга Хунгер: Сільське господарство зазнаватиме значної трансформації у бік сталого розвитку. Успішне ведення аграрного бізнесу оцінюватиметься одночасно за такими критеріями як економічна, екологічна та соціальна ефективність. І тут приділятиметься увага пошуку організаційних, технологічних та політичних рішень, здатних пов'язати та «примирити» між собою названі критерії.

Даній темі буде присвячена провідна у світі виставка для професіоналів тваринництва EuroTier, яка відбудеться з 15 по 18 листопада 2022 року в Ганновері.

І вже зовсім скоро — 3 лютого 2022 року — в межах AGRITECHNICA digital на платформі www.dlg-connect.com спільно з AgroPortal.ua ми проведемо онлайн-конференцію «Формула сталого розвитку сільського господарства в Україні: синергія взаємодії держави, бізнесу та громад». Будемо раді участі в цих заходах усіх читачів AgroPortal.ua!

Дякуємо за цікаву розмову і до зустрічі вже на офлайн-подіях!


Людмила Лебідь, Наталія Помянська, AgroPortal.ua


Дата проведення онлайн-конференції «Формула сталого розвитку сільського господарства в Україні: синергія взаємодії держави, бізнесу та громад»: 3 лютого 2022 року о 11:00

Платформа: DLG-Connect (формат онлайн).

Долучитись до онлайн-конференції зможе кожен бажаючий, зареєструвавшись на платформі DLG-Connect.