Про це поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький, говориться у повідомленні центру.
За дев'ять місяців 2021 року найбільше продукції цієї групи — на $135 млн (22,8%) — придбала Саудівська Аравія.
На другому місці Нідерланди із часткою у 16,1% у загальному обсязі закупівель.
Значно менші закупки здійснюють Китай (6,3%), Словаччина (4,8%), ОАЕ (4,3%), Азербайджан, Казахстан і Білорусь (по 3,7%).
«Загалом до названих країн експортується близько 2/3 м'ясопродукції у грошовому обсязі», — поінформував науковець.
Вирішальним чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м'яса птиці, здебільшого курятини, зазначив він. Ця тенденція зберігається вже кілька років.
«За січень-вересень 2021 року вартість експорту м'яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 20% — з $420 млн торік до $504 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м'ясної продукції з 324 тис. т до 331 тис. т», — додав він.
Враховуючи актуальні тенденції, в нинішньому році можливе чергове оновлення рекорду експорту м«яса птиці Україною, підсумував Богдан Духницький.