Міністерство аграрної політики та продовольства опублікувало пояснення щодо реєстрації та затвердження тваринницьких потужностей.
Як говориться у повідомленні міністерства, йдеться про «Порядок здійснення державної реєстрації тваринницьких потужностей та операторів ринку», а також «Порядок затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик».
Вказані документи визначають чітку й прозору процедуру:
«Відповідно затверджені або зареєстровані тваринницькі потужності, в тому числі оператори ринку, які провадять діяльність, пов’язану з транспортуванням свійських копитних тварин для цілей експорту з України; збором свійських копитних тварин та/або свійської птиці без використання потужностей, у тому числі оператори ринку, які здійснюють продаж або купівлю зазначених тварин, повинні бути внесені в Державний реєстр тваринницьких потужностей», — уточнили в міністерстві.
За даними міністерства, відсутність державної реєстрації у юридичної особи штрафується на 20 мінімальних зарплат (130 тис. грн, при мінімальній зарплаті 6500 грн), ФОП — 11 мінімальних зарплат (71,5 тис. грн). Робота без затвердження тваринницької потужності карається штрафом у 30 мінімальних зарплат (195 тис. грн) для юросіб, 20 зарплат (130 тис. грн) — для ФОП.
«Очікується, що імплементація положень Регламенту (ЄС) №2016/429 (Регламент введено в дію 21 квітня 2021 р.) дозволить підвищити ефективність протиепізоотичих заходів і заходів державного контролю, що сприятиме забезпеченню стабільної епізоотичної ситуації щодо інфекційних хвороб тварин і створить належні умови для цілей експорту та імпорту тваринницької продукції», — додали у міністерстві.
І уточнили, що постанови та наказ набирають чинності одночасно з введення в дію Закону України від 4 лютого 2021 р. №1206-IX «Про ветеринарну медицину» (з 21 березня 2023 р.).