Про це йдеться у повідомленні Асоціації тваринників України.
Як зазначається, така ситуація склалася через подорожчання собівартості виробництва молока, яке спричинене низкою факторів, серед яких головним є неврожай на культури, що входять до раціону корів: кукурудзу (як зерно, так і зелену масу), люцерну, зернові, соняшник та сою.
«Підвищення собівартості виробництва виникло через 2 головні причини. По-перше, це низька якість об»ємистих кормів через цьогорічний неврожай на силосні культури майже по всій Україні (лише в західних регіонах вдалося отримати силос гарної якості). По-друге, подорожчали зернові і протеїнові інгредієнти (соя, соняшник), через той самий неврожай», — пояснює технолог із годівлі ВРХ Асоціації тваринників України і компанії AVA Group Ольга Лоза.
Відтак, за її словами, виробники не згодні реалізовувати сировину за старими цінами.
«І ця тенденція триватиме щонайменше весь перший квартал 2021 року, доки корів годують силосом, заготовленим з осені, який має відносно низьку поживну цінність. З іншого боку, можливе коливання вартості білково-протеїнової групи (зернові, соя та соняшник), проте навесні відчуватиметься дефіцит цієї сировини, що може спровокувати новий пік їх вартості. Тож чекати падіння цін на молочку поки що чекати не варто», — прогнозує експерт.