Україна за останні чотири роки перетворилася з імпортера м'яса індички на експортера.
Постачання на міжнародні ринки української індичатини у 2022 році зросли на 100%. За сім місяців минулого року експортовано 4,4 тис. т цього м’яса, що майже стільки ж, скільки за весь попередній рік, пише topagrar.pl.
Зазначається, що у 2022 році найбільше індичатини в Україні закупили Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія та Молдова. Водночас перші чотири країни ЄС є одними з найбільших покупців польського м'яса. А це означає, що Україна повільно витісняє польський продукт із цих ринків.
Президент правління Національної ради птахівництва Торгової палати Даріуш Ґощинський наголошує, що зараз найбільше занепокоєння галузі викликають курчата-бройлери, оскільки на ринок ЄС потрапляє приблизно 240 тис. т курятини з України. Однак продаж індички також стикається з великими проблемами.
«Великі обсяги курятини, які український гігант виводить на ринок ЄС, є дуже руйнівними. У Польщі також драматична ситуація з м’ясом індички, продати його зараз дуже важко. Ми пояснюємо це високою інфляцією та заощадженнями споживачів. У Німеччині продажі органічних продуктів впали на 20%, у Франції — на 15% продажі м’яса, виробленого за системою Label Rouge, а в Польщі споживачі все частіше віддають перевагу курятині, а не індичці. Ми прогнозуємо, що Україна буде експортувати до кінця цього року приблизно 7 тис. т м'яса індички за такою ціною, що польське м'ясо не має жодних шансів конкурувати з ним», — пояснив він.
Водночас експерти визнають, що зараз Польща виробляє в 10 разів більше м’яса індички, ніж Україна. Війна сповільнила динамічне зростання виробництва цього виду птиці за останні кілька років, однак Україна все ще є великою загрозою в контексті виробництва птиці для польського ринку індички.