Активно працюючих господарств, які займаються тваринництвом, у регіоні лишилося десь 60% — близько 100. І навіть ті підприємства, що не були під окупацією та не постраждали від бойових дій агресора, пережили дуже важкі часи. Насамперед це стосується кормів та переробки продукції.
Про це повідомили у Харківській ОВА, пише «Слобідський край».
Відзначається, що на Харківщині склалася важка ситуація у тваринництві. Наприклад, «Агрокомбінат «Слобожанський» — один із найбільших свинокомплексів на сході України, який знаходиться на території Чкаловської громади, за період окупації втратив близько 63 тис. голів свиней. Господарство «Пані Юпітер» у Старосалтівській громаді втратило половину поголів’я корів. Зараз ці та інші найбільш постраждалі агропідприємства вже розпочали роботу, часто — практично з нуля. Але це лише перші кроки, тож основне навантаження із забезпечення продовольчої безпеки лягає на підприємства з громад Харківщини, які, умовно кажучи, перебувають «у тилу». Це стосується і рослинництва, і тваринництва.
Як говорить Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, у перші місяці війни сільгосппідприємці громади опинилися в дуже скрутній ситуації.
Фермер, в якого є велика рогата худоба, на самому початку війни звернувся до нас із питанням: «Може, молоко будемо роздавати? Нам усе одно його виливати». Адже наші виробники здають молоко на завод у Полтаві, а той тоді зупинився. Тож протягом березня 2022 року кожен день двотонна машина роздавала молоко. Спочатку в центрі Нової Водолаги, потім почали по селах возити. Через місяць завод відкрився, молоко роздавати перестали, але весь цей час, коли багато магазинів не працювало, виробники підтримували населення. М’ясокомбінат також надавав свою продукцію людям з найбільш вразливих категорій, у лікарню, військовим. Реалізувати її тоді підприємство не могло, а люди потребували підтримки.