Онлайн-аукціони «Земельного банку» за пів року дозволили передати в законне користування на прозорих і конкурентних умовах понад 20 тис. га державних земель.
Як повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, 584,9 млн грн з урахуванням ПДВ сплачено за право користування державними сільськогосподарськими землями в межах проєкту.
«За шість місяців роботи «Земельного банку» ми бачимо, що прозорі онлайн-аукціони справді змінюють підхід до управління державними землями. В середньому 7 учасників змагаються за кожен лот, завдяки цьому стартова вартість суборенди земель зростає у 8 разів. Це приклад нової якості управління державними активами, коли земля працює на економіку та створює можливості для аграрного бізнесу по всій країні», — зазначила перша віцепрем'єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
З 1 жовтня 2024 року у системі «Прозорро. Продажі» проведено 506 онлайн-аукціонів суборенди державних сільськогосподарських земель загальною площею 35 235 га у 17 областях України. За результатами 271 — укладено договори суборенди на земельні ділянки площею 20 521 га.
У середньому за лоти «Земельного банку» змагаються 8 учасників на торги. В результаті конкуренції вартість суборенди в середньому зростає майже в 7 разів. Найактивніше учасники змагалися за ділянки у Вінницькій області (в середньому 22 учасники на лот), Полтавській та Черкаській областях (в середньому 14 учасників на лот).
«Середня вартість суборенди землі на сьогодні становить 28,5 тис. грн з ПДВ за гектар», — наголосив заступник голови Фонду державного майна України Ігор Тимошенко.
За пів року торгів надійшло 3 463 пропозиції — здебільшого від малих і середніх фермерських господарств і аграрних підприємств. Це демонструє, що механізм суборенди державних земель працює, а попит на ці можливості залишається стабільно високим, зазначили у міністерстві.
72,8% переможців торгів «Земельного банку» — малий та середній агробізнес.
Серед регіонів за найвищою середньою ціною за гектар лідером є Івано-Франківська область — 47,5 тис. грн разом із ПДВ. Водночас найвищу вартість за гектар за підсумками півріччя має земельна ділянка площею 191 га на Черкащині — 56 тис. грн разом із ПДВ.