Вступ України до ЄС: Мінекономіки розпочало консультації

25 липня 2024, 08:00 1068

Консультативна група радників країн Нордично-Балтійської вісімки підтримає Україну у переговорах про вступ до ЄС.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України

Зазначається, що заступники міністра економіки України Тарас Качка, Тетяна Бережна і Надія Бігун обговорили з представниками консультативної групи питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві та публічних закупівлях.

«Навіть в умовах повномасштабної війни уряд продовжує проводити реформи, зміни й трансформації, які допоможуть нам побудувати нову країну та стати гідним членом європейської родини. Важливо, що Україна розпочинає переговорний процес підготовленою — позитивні оцінки у наближенні України до ЄС базуються на багаторічному впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Сьогодні ми зосередимось на таких темах, як вільний доступ українських товарів на ринки ЄС, оновлення трудового законодавства та реформа публічних закупівель», — зазначив заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка.

Він зауважив, що економічна інтеграція з ЄС повинна відбуватися паралельно з переговорами, щоб український бізнес міг користуватися перевагами вільного доступу на європейський ринок ще до вступу в ЄС.

Заступниця міністра економіки Тетяна Бережна наголосила, що трудові відносини є одним з найбільших викликів для України. Мінекономіки працює над оновленням трудового законодавства, щоб забезпечити збалансованість у відносинах працівників і роботодавців, із забезпеченням прав обох сторін. Це питання є особливо важливим в рамках відновлення і відбудови країни. При цьому модернізований трудовий кодекс повинен відповідати всім правилам переговорів.

Переговорний процес в частині публічних закупівель є одним з найважливіших кроків на шляху до членства в ЄС. Як підкреслила заступниця міністра Надія Бігун, уряд націлений забезпечити повне відкриття ринку публічних закупівель між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію ще до приєднання.

«Україна послідовно рухалася до гармонізації національного законодавства з європейським і зараз продовжує роботу за цим напрямом — наразі Україна на третьому етапі з п’яти щодо відкриття ринку публічних закупівель між Україною та ЄС», — підсумувала вона.