В Україні створять єдиний реєстр пасічників

01 грудня 2017, 15:03 11116

В Україні планується створити єдиний реєстр пасічників, що дозволить координувати співпрацю бджолярів та сільгоспвиробників, зокрема, щодо уникнення загибелі бджіл під час обробки полів та садів пестицидами.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з представниками Спілки пасічників України, говориться у повідомленні відомства. 

Як зазначили учасники, створення єдиного реєстру пасічників також дасть змогу активніше залучати інвестиції для розбудови бджільництва, сприятиме створенню кооперативів із переробки продукції бджільництва та допоможе пасічникам виробляти безпечну та якісну продукцію як для внутрішнього, так і зовнішнього ринків.

Передбачається, що кожній пасіці та вулику буде присвоєно номер задля забезпечення прослідкованості сировини та товару.

Володимир Лапа наголосив, що розвиток вітчизняного бджільництва є надзвичайно важливим. Свідченням того є активне відкриття нових ринків збуту цієї продукції: наразі право експорту меду мають 67 українських суб'єктів господарювання.

Учасники зустрічі також обговорили необхідність подальшого посилення підготовки ветеринарів — спеціалістів із хвороб бджіл. Крім того 

«Також створення он-лайн мапи пасік України стане кроком до покращення координації дій та комунікації вітчизняних бджолярів, зняття проблем із переміщенням пасік на час цвітіння певних культур та допоможе фермерам в налагодженні співпраці із бджолярами при обробці полів засобами захисту рослин», — наголосив Володимир Лапа.