Кабінет Міністрів України розглядає можливість зміни процедури бронювання працівників. Одна з ініціатив — запровадження пріоритетного критерію по заробітній платі.
Про це в інтервʼю Forbes Ukraine повідомила перша віцепремʼєрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Вона зазначила, що є компанії, які, коли подавалися на критичність, вказали середню зарплату по регіону, що є критерієм, а потім перейшли на мінімальну офіційну зарплату. Свириденко вважає це маніпуляційною системою.
«Це сигнал, що варто запровадити пріоритизацію критеріїв і сфокусувати військово-цивільні адміністрації (ВЦА) і міністерства, щоб вони приділяли більшу увагу оплаті праці. І щоб ті, хто отримує бронювання, платили всю зарплату офіційно», — наголосила міністерка.
Свириденко сказала, що пропонуватиме, щоб військово-цивільні адміністрації узгоджували свої критерії з Мінекономіки та Міноборони. Деякі ВЦА мають настільки велике різноманіття критеріїв, що за бажання можна визначити критично важливими підприємства, які такими не є, пояснила вона.
Водночас Свириденко наголосила, що ВЦА потрібні у цьому процесі, оскільки вони бачать, які підприємства фактично, а не на папері, працюють на місцях, яку зарплату вони платять, який внесок компанії у регіональну економіку.
Також віцепрем'єрка спростувала інформацію про 1,5 млн заброньованих осіб в Україні.
«Це не відповідає дійсності. На піку в нас було 950 тис. «унікальних заброньованих». Коли зʼявилось бронювання через «Дію», в певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через задвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи і в паперовому, і в електронному вигляді. Станом на кінець жовтня маємо 906 тис. заброньованих», — уточнила вона.