Всеукраїнський конгрес фермерів (ВКФ) закликає владу розглянути питання розробки методичних рекомендацій для обласних адміністрацій щодо критеріїв бронювання для фермерських господарств, які обробляють до 500 га землі.
З відповідним листом громадська спілка звернулась до голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля, говориться у повідомленні об'єднання.
«Наразі склалася ситуація, за якої лише підприємства, що обробляють понад 500 га землі, можуть подавати заявки через портал «Дія» для отримання статусу критично важливого підприємства. Водночас фермерські господарства, які обробляють до 500 га, складають найбільш численну групу агровиробників і переважно є сімейними господарствами, що відповідно до законодавства використовують власну працю (засновників – членів родини). Через це виникла критична ситуація, оскільки такі господарства подають заявки на статус критично важливих підприємств до обласних адміністрацій, де наразі відсутні єдині критерії та методичні рекомендації щодо бронювання військовозобов’язаних працівників аграрного сектору», — пояснили у ВКФ.
Невизначеність у процесі мобілізації, як зазначають фахівці, створює нерівні умови для фермерів, що може негативно вплинути на продовольчу безпеку країни та стабільний розвиток аграрного сектору.
«З огляду на це конгрес звертається із проханням забезпечити можливість онлайн-подання заявок на статус критично важливого підприємства для цієї категорії агровиробників та надати роз’яснення щодо механізмів застосування зазначених критеріїв на рівні обласних адміністрацій», — підкреслюється у повідомленні.
Всеукраїнський конгрес фермерів пропонує врахувати під час розробки методичних рекомендацій такі параметри щодо бронювання:
«Впровадження узгодженого підходу сприятиме ефективному функціонуванню аграрного сектору та забезпеченню стабільного продовольчого забезпечення населення», — переконані у конгресі.