Україна до НАТО: Необхідно створити стійку до загроз систему постачань агропродукції

17 квітня 2024, 08:00 829

Повномасштабне вторгнення росії суттєво вплинуло на продовольчу безпеку та діяльність агросектору України. Зокрема, постраждали логістичні ланцюги експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки.

Тому необхідно створити стійку до загроз систему постачань агропродукції, щоб гарантувати продовольчу безпеку України та світу. Про це наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на засіданні Комітету НАТО продовольчого та сільськогосподарського планування.

За його словами, навіть зараз, після відновлення роботи частини українських морських портів, аграрії все ще мають обмежені можливості експорту продукції. Хоча за два роки ситуація з постачанням агропродукції до ЄС та інших країн покращилась.

«Завдяки відкриттю українського морського коридору 85% сільгосппродукції експортується водним шляхом. Решта — залізницею та незначна кількість автошляхами. Але дуже важливо зберігати всі можливі шляхи експорту, оскільки навіть тижнева затримка критично впливає на стан агросектору і продовольчу безпеку країни. Тому українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу», — цитує слова Тараса Висоцького пресслужба Мінагрополітики

Крім того, перший заступник міністра зауважив, що на діяльність сільгоспвиробників впливає низка інших факторів. Зокрема, часткове або повне руйнування сільськогосподарських господарств, виробництв продуктів харчування та підприємств критичної інфраструктури. Також забруднення сільськогосподарських земель важкими металами та замінування, тимчасова окупація частини територій, руйнування системи зрошення південних регіонів через підрив Каховської ГЕС.

У міністерстві зазначили, що Тарас Висоцький — другий представник Мінагрополітики України з 2006 року, який інформував НАТО про стан українського агросектору. Керівництво альянсу вдячне за інформацію про ситуацію з продовольчою безпекою і висловило надію щодо частішого долучення представників України до робочих груп НАТО.