Україна продовжить випускати та експортувати коньяк і шампанське до 2026 р.

08 січня 2020, 09:53 2044

Україна продовжує виготовляти та реалізовувати, в т. ч. експортувати «коньяк України» і «шампанське України» до третіх країн.

Про це заявила українська корпорація з виноградарства та виноробної промисловості «Укрвинпром» на своїй сторінці у Facebook.

«Виноградно-виноробна галузь країни сьогодні працює в умовах перехідного періоду, що визначено статтею 208 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом з іншої сторони стосовно використання географічних зазначень ЄС для позначення подібних продуктів, які походять з України», — пояснили в корпорації.

Уточнюється, що для певного переліку назв виноробної продукції, в тому числі (зокрема) для назв «шампанське» та «коньяк» — це 10-річний перехідний період, який діє до 1 січня 2026 року. Отже, це незмінна протягом найближчих років юридична ситуація.

«Попри взяті на себе зобов'язання відмовитися від низки географічних назв ЄС, зокрема «коньяк» та «шампанське», ми маємо право використовувати назви до кінця 2025 року. Однак, внаслідок політичного рішення під час підписання Угоди про асоціацію не було передбачено надання раніше обумовлених під час переговорів компенсацій чи технічної допомоги виробникам виноробної продукції України у разі відмови від вживання географічних зазначень країн Європи у назвах українських вин і коньяків», — пояснив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

Він зазначив, що перехід на нові найменування в будь-якому випадку пов'язаний з істотними фінансовими втратами для української виноробної галузі — це суттєве навантаження на підприємства. Проте, українські виробники працюють над цими змінами, хоча робота над узгодженням нових назв є довготривалою.


Для довідки: в грудні 2019 р. Торгово-промислова палата України (ТПП) заяила, що припиняє видавати сертифікати на напої під назвою коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес в зв'язку із закінченням терміну перехідного періоду після підписання Угоди про зону вільної торгівлі.