Для порівняння за 10 місяців цього року за кордон було поставлено лише 51 тонна українського сала, а барантини — 9 тонн, повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».
Українських молюсків купують наразі лише дві країни Румунія (25%) та Литва (75%), їх частка може змінюватися на протилежну через невеликі експортні об'єми. Наприклад, минулого року тенденції були протилежні: в Румунію ми поставили ¾ об'ємів, а в Литву — ¼.
Як відмічають в УКАБ, вітчизняні равлики завозяться як сировина, яка в середньому коштує у 5 разів дешевше за готовий продукт. Середня ціна кілограма продукції становить 1 $/кг. До зазначених країн продукція потрапляє охолодженою, обробляється і знову відправляється на експорт, але вже за ціною в середньому 6,5 $/кг із Румунії та 5,5 $/кг з Литви. Кінцевими країнами споживачами наших молюсків в основному є Франція, Угорщина, Італія та Польща.
Наші сусіди з Білорусі, навпаки, переважним чином більшість вирощених молюсків відправляють відразу до кінцевого споживача Франції, Угорщини та Чехії, і лише невелику часку експортують до Литви та Румунії. Середня ціна за 1 кг білоруського експортного равлика складає $3,5.