Всі головні новини агроринку на
📲 Телеграм-каналі
Міждержавні угоди дозволяють змінити напрямки поставок зернових культур, що підтримує високі ціни. Деякі країни пом'якшують вимоги до імпортованої продукції.
Про це розповів керівник служби бізнес-проєктів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко під час прес-конференції «Тренди та перспективи насіннєвого ринку» в межах Seed forum 2022.
За його словами, на світовому зерновому ринку профіцит є лише по кукурудзі, на 25 млн т. Незважаючи на велику пропозицію, ціни не знижуються через:
Минулого року Китай суттєво наростив імпорт кукурудзи, поновлюючи запаси, про які достеменно ніхто не знає. «Цього сезону Китай декларує, що закуповуватиме менше кукурудзи. Але ситуація може змінитися», — додав Андрій Купченко.
Виробництво кукурудзи в Україні у поточному сезоні становитиме трохи менше 40 млн т, при цьому внутрішнє споживання — 7 млн т, експорт — 30 млн т, що менше прогнозу USDA.
«Можуть бути складнощі: не весь врожай кукурудзи ще зібраний, є питання по доробці, яке ускладнює висока вартість газу для сушіння, а пізні сорти збиралися вже по дощовій погоді. І також питання наявності товарних партій саме для експорту», — зазначає експерт.
За жовтень-січень вже реалізовано 47% від експортного потенціалу, це близько 14 млн т з 30 млн т запланованих.
Основні покупці української кукурудзи — Китай, країни ЄС (Іспанія, Нідерланди). На третій позиції — Туреччина. Ця країна наростила закупки української кукурудзи втричі — це ілюстрація зміни товарних потоків (обсяги закупленої пшениці також зросли майже втричі). Також вдвічі наростила імпорт кукурудзи з України Іспанія.
Валентина Оврас, AgroPortal.ua