Теплична галузь найбільше страждає від проблем з електропостачанням

31 січня 2023, 09:26 1451

Уряд вживає низки заходів для забезпечення роботи сільгосптоваровиробників в умовах перебоїв з електроенергією.

Про це у телеефірі заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, говориться у повідомленні Мінагрополітики.

«Фактично вже місяць як міністерство постійно розглядає заявки від агровиробників щодо їхнього включення до переліку критичної інфраструктури. Там вже є десятки позитивних рішень. Це перший захід, який допомагає безперебійно працювати критичним галузям в агро. Також маємо спільне роз'яснення з Міненергетики щодо постанови з імпорту електроенергії, яка також дає право на постійний безперебійний доступ до електроенергії. І третій важливий захід — це допомога міжнародних партнерів у забезпеченні генераторами. Маємо вже перші постачання, які відбуваються через продовольчу програму ФАО. Наразі плануємо наступні постачання», — наголосив перший заступник міністра.

За його словами, це не забезпечить технічно такі ж умови, які були до початку обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури, але має допомогти пройти енергетичну кризу з мінімальними витратами і головне — не зупинить діяльність стратегічно важливих підприємств.

«Найпроблемнішим є тепличний сектор, оскільки він є найбільш енергоємним, — пояснив Тарас Висоцький. — Це однозначно той сектор, де ми зазнаємо суттєвих втрат. І можна стверджувати, що теплична група зараз найскладніша».

По інших сегментах втрати очікуються на рівні 10-15%.

«Це не спричинятиме додатковий імпорт чи відсутність вітчизняної продукції і не є критичним для продовольчої безпеки. Ми все-таки залишаємося країною-експортером. Тому, звичайно, матимемо зниження експорту, але для внутрішнього забезпечення падіння не передбачаємо. Вітчизняні продукти будуть доступні українцям», — резюмував він.