росія вимагає відновити експорт аміаку трубопроводом «Тольятті-Одеса» і вивести з-під санкцій «Россєльхозбанк» в обмін на продовження «зернової угоди».
Про це повідомили джерела Financial Times, пише «БізнесЦензор».
За словами співрозмовників, учасники переговорів переконані, що росія погодиться продовжити дію «зернової угоди», яка спливає у суботу, після досягнення компромісу у питанні платежів за експорт російської сільськогосподарської продукції та відновлення роботи аміакопроводу для експорту російських добрив, який проходить через Україну.
В ході переговорів російська сторона визнала, що найважливішою вимогою було саме відновлення експорту аміаку через Україну. Відновлення роботи аміакопроводу, який транспортував близько 2,3 млн т аміаку до початку повномасштабного вторгнення, міг би дати москві додаткові $2,4 млрд доходу в той час, коли західні санкції перешкоджають їй продавати власне зерно та добрива.
Крім того, росія вимагає від США та ЄС зняти санкції, які закрили доступ державному «Россєльхозбанку» до системи фінансових платежів Swift. Джерела вважають, що США можуть допомогти відновити кореспондентські відносини російського банку з американськими банками замість того, щоб відновити його доступ до Swift.
Речник ООН з питань Чорноморської зернової ініціативи Ісміні Палла офіційно відмовився коментувати цю інформацію.
«Дискусії щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи з усіма сторонами тривають на різних рівнях. На даному етапі ми не маємо про що повідомляти», — зауважив представник ООН.
Своєю чергою міністр закордонних справ рф Сєргєй Лавров провів зустріч з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем на полях саміту G20 на Балі. За її підсумками Лавров заявив, що очільник ООН дав йому письмові запевнення щодо «добрих намірів» США та ЄС, які усунуть перешкоди для експорту російського зерна та добрив. Ці домовленості передбачають дозвіл російським кораблям заходити в європейські порти, а також відновлення повноцінної роботи «Россєльхозбанку».