Прогноз: У лютому продукти харчування подорожчають ще більше

07 лютого 2017, 14:00 1986

В Україні на початку 2017 р. спостерігається висхідний ціновий тренд на продукти харчування. Зросли ціни на всі групи товарів.

Про це повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».

Як відмічають експерти, фактор сезонності надав стимул для росту цін на овочі та фрукти. Однак, рівень цін на дану групу товарів суттєво нижчий порівняно з січнем 2016 р.

Вартість яловичини зросла на 5% за місяць, що пов’язано з низьким рівнем пропозиції, який в свою чергу був викликаний тривалим періодом свят. Вартість свинини майже не змінилася, в той час як курятина зросла на 1%. Волатильність цін на свинину, що спостерігалася в січні, зумовила боковий ціновий тренд, звертають увагу в УКАБ.

Вартість молока зросла на 4% через поступове збільшення виробничих витрат переробних підприємств та високі ціни на сировинне молоко. Ріст цін на решту продукції, на думку експертів, пов'язаний зі зниженням пропозиції на ринку, наприклад гречки, та підвищенню виробничих витрат за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати.

«У лютому очікується продовження висхідного цінового тренду на овочі та фрукти під впливом фактору сезонності. Наразі спостерігається ріст закупівельних цін на живу худобу, що пов’язано з низьким рівнем пропозиції биків та корів високої вгодованості, наявністю експортних контрактів та зміною системи оподаткування, що має найбільший вплив на виробників продукції тваринництва. Тому в лютому очікується ріст цін на м'ясо в межах 5-7%. На решту продукції можливе незначне коливання цін в межах 2-3%», — прокоментував експерт аграрних ринків УКАБ Євгеній Дворнік.

Джерело фото: УКАБ
Джерело фото: УКАБ