На порталі геопросторових даних зареєструвались більше 730 громад

22 лютого 2023, 08:44 1539

На порталі Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) станом на сьогодні зареєстровано 2388 користувачів.

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, у системі представлено 12 центральних органів виконавчої влади та 14 ОДА/ОВА. 

«На геопорталі зареєструвалося 732 територіальні громади. Серед топ-5 областей — Вінницька, Одеська, Закарпатська, Полтавська, Житомирська», — уточнили у міністерстві. 

Як підкреслив заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, це високий показник, але не 100-відсотковий. Тож на сьогодні важливо забезпечити повну реєстрацію держателів геопросторових даних, а також реєстрацію метаданих на вже наявні набори даних.

«НІГД — наступна еволюція розвитку кадастру. Органам державної влади, місцевого самоврядування, державних установ, підприємств та організацій важливо розвивати власні геопортали та сервіси. Це створить потрібну Україні повноцінну та ефективну геопростору екосистему», — підкреслив він.

Зазначається, що попри пілотний статус національного геопорталу НІГД, Держгеокадастр спільно з Науково-дослідним інститутом геодезії і картографії імплементували низку інструментів для практичного використання геопросторових даних (Use Case), які вже дозволяють зареєстрованим користувачам відчути переваги роботи з геопорталом. Use Case — це перелік дій, за якими користувач взаємодіє з геопорталом для виконання будь-якої дії та досягнення мети. Його основна мета — продемонструвати, яким чином геопортал НІГД можна вже використовувати для ухвалення рішень та ефективного управління територіями.

«Наразі у пілотному проєкті геопорталу реалізовано декілька кейсів, які поділяються на дві групи: це інформація на всю територію України (адміністративно-територіальний устрій, межі земельних ділянок, пункти незламності тощо), а також геопросторовий аналіз за обраним параметром (паспорти громад)», — розповіли у міністерстві. 

У планах на найближчу перспективу — розробка сертифікацій для створення/оновлення Базової державної топографічної карти; розробка специфікацій для тематичних геопросторових даних; підключення та інтеграція геопросторових даних до національного геопорталу тощо.