Інформацію про землю відкрили 75 територіальних громад

03 липня 2022, 09:22 1201

Міністерство аграрної політики та продовольства планує найближчим часом запустити Державний аграрний реєстр, запровадити принцип екстериторіальності на всі послуги, які є на сьогодні в Державному земельному кадастрі, а також удосконалити портал Національної інфраструктури геопросторових даних.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, говориться у повідомленні міністерства. 

«Із першого дня відкриття ринку землі – 1 липня 2021 року – в Україні публікуються повністю всі дані за ринком землі: скільки земель було продано, яка середня ціна в розрізі районів, навіть за кожним окремим кадастровим номером», – зазначив Денис Башлик.

Завдяки цьому ухвалювати рішення про купівлю-продаж землі можна на основі фактичних даних, додав він.

На сьогодні 100 громад, як підкреслив заступник міністра, перейшли на визначене законодавством прозоре управління, а 75 із них вже опублікували дані про свої території у відкритих геопорталах. Тобто приблизно 3 млн га земель стали доступними для прозорого громадського огляду та ефективних рішень на рівні громади.

Денис Башлик також окреслив перспективи, які відкриває цифровізація  у земельних відносинах.

Так, на всі ключові послуги буде запроваджено принцип екстериторіальності у Державному земельному кадастрі. Мета – по максимуму прибрати взаємодію між чиновником та споживачем послуг.

Крім того, на порталі Національної інфраструктури геопросторових даних буде відкрито та уніфіковано всі дані про природні ресурси, які є в нашій державі. На сьогодні доступ до цього ресурсу обмежений з міркувань безпеки.

Також в найближчій перспективі планується запуск Державного аграрного реєстру – єдиного майданчика, де буде акумульовано інформацію про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.