Молочний кластер Milk Local Product створили у Полтавській області.
Як говориться у повідомленні Полтавської ОВА, у Полтавському державному аграрному університеті відбулося підписання меморандуму про співпрацю в межах розвитку кластера Milk Local Product. Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій і сталості» (UniClaD) програми Європейського Союзу.
«Мета об’єднання — розвиток молочної галузі, крафтового виробництва кисломолочної продукції та сирів у Полтавському регіоні», — пояснили у відомстві.
Заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут зауважив, що це четвертий кластер в агросфері, який створили на Полтавщині.
«Для нас важливі не кількісні, а якісні показники. Ми зробили перший крок — створили кластери. Тепер наше завдання — працювати над їхнім розвитком. Кластер — це не просто про кооперацію, а про консолідацію зусиль у напрямі відкриття нових можливостей для бізнесу чи торгової мережі, налагодження логістики, виробничих процесів і каналів збуту, — наголосив Володимир Когут. — Спільна діяльність учасників кластера дозволить підвищити якість і конкурентоспроможність молочної продукції, сприяти розвитку сільського господарства Полтавщини та зміцнити позиції регіону на національному й міжнародних ринках».
Меморандум передбачає комплекс заходів, спрямованих на синергію освіти, науки, виробництва та інформаційного обміну. Ключові напрями співпраці:
Партнерами кластера виступають Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Полтавський державний аграрний університет, Полтавська обласна громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба», а також низка успішних фермерських господарств і виробників молочної продукції: ФГ «Добро-краф», ФОП Барда В. М. «Приватна сироварня», ФОП Блонська М. О., ФОП Телюк К. Л., ТОВ «Леляківське» та ТОВ «Чуб Агроконцепт».