Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов в інтерв'ю Landlord.
«Тут виникає дискусійне питання, що саме мається на увазі під ефективним використанням. На мій погляд, відповідь доволі проста — це отримання максимального прибутку за умови ефективного управління ресурсом. І для того, щоб зрозуміти, скільки саме може коштувати земля, потрібно мати чітку картину того, скільки саме прибутку здатна приносити земля у регіональному розрізі», — пояснив він.
Горбачов зазначив, що земля, яка зрошується природним шляхом у Херсонській області, об'єктивно буде дорожчою за землю у Кіровоградській області, а ділянка на Житомирщині буде коштувати більше, ніж аналогічний масив у Луганській області.
«Справа тут і у природних умовах, і у витратах на виробництво, і у можливості культивувати різні культури. Тобто так чи інакше, ми приходимо до прибутку, який можна отримати від землі», — додав президент УЗА.
Він спрогнозував ціну землі в Україні на прикладі країни, де уже сформувався ринок.
«Якщо бажаєте, можна провести певну паралель, наприклад, з тією ж Францією. Країна розташована у континентальній Європі, є поділ за умовами для сільського господарства між південною та північною частинами, французький аграрний сектор вирощує низку культур, які культивуються і в Україні, ми конкуруємо за одні й ті ж самі ринки збуту зерна. Виходячи з цього, можна припустити, що в Україні земля повинна коштувати від $3000 приблизно до $15000 залежно від регіонального розташування», — уточнив він.
Горбачов додав, що це лише приклад. Скільки коштуватиме земля насправді, визначить сам ринок, коли він буде сформований.