Таку думку висловив керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин», кандидат біологічних наук Володимир Конограй під час круглого столу «Деградація ґрунтів та шляхи їх очищення».
«Причиною може бути як винесення з ґрунту макро- та мікроелементів внаслідок сільськогосподарської діяльності, так і антропогенні забруднення. Сьогодні через ці процеси площі деградованих ґрунтів в Україні невпинно зростають», — відзначає Володимир Конограй.
«N. B.!» Деградация почв в Украине: точка отсчета к нулю
«Відновити деградовані землі дуже важко, але можливо. Передусім, потрібно налагодити моніторинг ґрунтів і розробити комплекс ґрунтоохоронних заходів. Для цього необхідно дослідити вміст макро- та мікроелементів у ґрунті, показники його кислотності та кількість гумусу. Лабораторний комплекс «Інституту здоров’я рослин» проводить дослідження ґрунту на найбільшу в Україні кількість показників. На основі результатів цих досліджень та польових виїздів на місцевість наші науковці розробляють рекомендації зі зменшення процесів деградації ґрунтів та підвищення рівня їхньої родючості», — зазначає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров'я рослин» Ірина Перехрест.
Окрім цього, учасники круглого столу дійшли думки про необхідність розробки механізму відповідальності землевласників і землекористувачів за шкоду, яку вони наносять екології України.