Мартинюк: Справжня мета нового податку на землю — змусити людей продати свої паї

08 липня 2020, 17:31 7308

Справжня мета законопроєкту №3131 про запровадження поставленого податку з кожного гектара сільськогосподарської землі — змусити власників паїв продати свої наділи після відкриття ринку землі через рік.

Таку думку висловив в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2018-2019 рр. Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

«Вся західна цивілізація тримається на двох речах — конкуренції та підприємницькому духові. Прийняття законопроєкту №3131 має на меті їх знищити на користь агрохолдингів. Відтак штамп популістів про «село гине» може стати сумною реальністю», — зазначає Максим Мартинюк.

На думку ексурядовця, вигоду від прийняття законопроєкту №3131 отримає лише великий агробізнес України. Його представники у парламенті ще з 2017 року намагались проштовхнути ініціативу з аналогами поставленого податку, який мали сплачувати селяни, що самостійно працюють на своїх земельних ділянках.

В період з 2016 по 2019 роки уряд двічі відкидав ідею введення такого податку.

«Він ставить у нерівні умови агрохолдинги, які мають доступ до дешевих кредитів, і фермерів, які змушені кредитуватися під 25% річних; вертикально інтегровані компанії, які можуть оптимізувати своє податкове навантаження, і одноосібника, який у вигляді нового податку віддасть більшу частину заробленого», — наголошує екскерівник аграрного міністерства.

На думку Мартинюка, лобісти великого агробізнесу у попередні 3 роки були наполегливі в просуванні поставленого податку з кожного гектара, бо хотіли знищити руками влади своїх конкурентів серед дрібних аграріїв. Число їх росло, а ефективність роботи стала перевершувати неповоротких латифундистів. 

«Але ми в уряді розуміли, що якраз на плечі людей цей податок і ляже. І замість уявної детінізації ми отримаємо реальне посилення бідності. Тому далі розмов все це не пішло», — коментує Максим Мартинюк.

«Втім, нинішня «моновлада» повністю нездатна розуміти наслідки своїх дій. І цим зараз активно користується великий агробізнес, який намагається загнати 30% населення і 17% ВВП країни в стан злиднів та справжнього вимирання села», — наголошує ексміністр аграрної політики.