Війна в Україні дала поштовх вітчизняним аграріям діяти більш активно, змінюватися й запроваджувати нові підходи до виробничих процесів. Від цього у підсумку виграє і село, і держава.
Таку думку висловив народний депутат, член Комітету ВР із питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, говориться у повідомленні парламенту.
«Якщо раніше переважна більшість господарств була сировинною — вирощували продукцію та експортували її, то нині кожен у селі хоче займатися хоч якоюсь переробкою. І це важливо, адже чим більше країна займатиметься переробкою, тим краще. Це і наповнення бюджету, і податки, і нові робочі місця», — зазначив парламентарій.
За його словами, протягом 2022 р. у вітчизняному агросекторі вже зафіксовані серйозні зміни.
«Ми збільшили експорт борошна на 15% порівняно з минулим роком, а це означає, що аграрії стали більше переробляти зерно. Зараз, згідно з отриманими 70-ма грантами на садівництво, аграрії активно висаджують нові сади на площі 1100 га. Таким чином у нас зросте кількість фруктів. У багатьох регіонах активно будуються теплиці, щоб вирощувати ранні овочі, а не імпортувати їх. Стало більше молочних ферм. Зросла кількість фермерів, які розводять свиней. У нас низькі ціни на комбікорми, які вигідно згодовувати у власних фермерських господарствах, отримуючи молоко та м'ясо. Це краще, ніж експортувати до інших країн сировину», — зауважив політик.
Він наголосив, що сільське господарство було й залишається економічним локомотивом України.
«Це склалося історично, бо в нас найкращі землі. У нас люди люблять село і вміють працювати, демонструючи вражаючі показники у будь-якій агросфері», — підсумував Дмитро Соломчук.