Європа за крок до кризи у галузі молочного скотарства. Україна — на черзі

04 травня 2020, 12:09 2070

Європа за крок до кризи у галузі молочного скотарства. Це, насамперед, пов'язано з пандемією коронавірусу. Зокрема з проблемами, які виникли щодо збуту молочної продукції у зв'язку із закриттям готелів, ресторанів, кав'ярень тощо.

Про це у соцмережі Facebook зазначає президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», гендиректор аграрної компанії ІМК Алекс Ліссітса.

«Незважаючи на те, що продажі молочної продукції у торговельних мережах зросли, це все одно не компенсувало втрат. Закупівельні ціни на молоко у європейських країнах, насамперед у Німеччині, впали з 36 євроцентів (плюс-мінус 10 грн) до 20 євроцентів (6 грн). Для порівняння, закупівельні ціни в Україні впали з 10,5 грн до 9,9 грн. Мова йде про якісне молоко. Тобто падіння у нас не було суттєвим», — пише експерт.

За прогнозами німецького Інституту світової економіки (IfW), до кінця року закупівельна ціна на молоко у Європі не підніметься вище, ніж 25 євроцентів.

«Це означає, що ціна не буде вище 8 грн, що суттєво нижче у порівняні з українськими закупівельними цінами. Як результат, українських товаровиробників молока та молочної продукції чекають скрутні часи, адже суттєва конкуренція на цьому ринку, в першу чергу сиру та масла, виникне саме з країн ЄС, які підуть до нас зі своєю продукцією. Це змусить виробників молока та молочної продукції в Україні рухатися вниз щодо закупівельних цін, що призведе до суттєвих втрат у галузі молочного скотарства у країні та закриття багатьох молочно-товарних ферм», — додає Алекс Ліссітса.

При цьому він радить уряду України «вже зараз звернути увагу на цю проблему, подумати, яким чином підтримати молочне скотарство там, де воно залишилося, щоб не допустити розвалу молочної галузі України».