Експортні ціни на борошномельну пшеницю падають

20 червня 2019, 08:00 2527

Експортні ціни на борошномельну пшеницю з України падають третій місяць поспіль.

Про це йдеться в останньому випуску щомісячного бюлетеня Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Food Price Monitoring and Analysis, передає Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої і аграрної продукції (UAFES). 

Згідно з висновками аналітиків ФАО, тенденція до зниження цін на пшеницю спостерігалась в Україні та Російській Федерації, причому ціни сягнули тогорічних показників. На ціни тиснули переважно сприятливі прогнози врожаїв сільськогосподарських культур на 2019 рік та слабка торговельна активність.

Експортні ціни на борошномельну пшеницю в СНД. Джерело: UN FAO FPMA Bulletin#5, June 2019
Експортні ціни на борошномельну пшеницю в СНД. Джерело: UN FAO FPMA Bulletin#5, June 2019

Аналогічно, ціни на внутрішніх ринках України та РФ послабилися в травні, хоча у порівнянні з аналогічним періодом минулого року вони залишалися вищими.

Гуртові ціни на зерно пшениці та пшеничне борошно в Україні. Джерело: UN FAO FPMA Bulletin#5, June 2019
Гуртові ціни на зерно пшениці та пшеничне борошно в Україні. Джерело: UN FAO FPMA Bulletin#5, June 2019

«У Казахстані експортні ціни в травні залишалися відносно стабільними, але при цьому зросли більш ніж на 20% у річному вимірі. Також ціни на пшеницю виявились найвищими з серпня 2015 року на тлі високих темпів експорту протягом сезону, викликаних ослабленою місцевою валютою. Натомість, роздрібні ціни на пшеничне борошно в країні продовжували сезонно посилюватися в травні», — зазначають у ФАО.

У країнах-імпортерах регіону СНД роздрібні ціни на пшеничне борошно трохи збільшувалися або залишилися стабільними, і в цілому були вищими, ніж у травні минулого року.

«Якщо говорити про світові тенденції, то експортні ціни на пшеницю в травні знизилися через очікування достатньої кількості світових поставок і достатньої експортної доступності», — вважають експерти.

У Сполучених Штатах Америки, однак, занепокоєння про стан озимих культур та затримку посівної ярих через надмірну вологість підкріпили зростання цін у другій половині місяця й обмежили загальний спад. На відміну від цього, в Європейському Союзі та в Чорноморському регіоні переважно сприятливий прогноз виробництва на 2019 рік сприяв різкому падінню цін.