Про це йдеться в останньому випуску щомісячного бюлетеня Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Food Price Monitoring and Analysis, передає Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої і аграрної продукції (UAFES).
Згідно з висновками аналітиків ФАО, тенденція до зниження цін на пшеницю спостерігалась в Україні та Російській Федерації, причому ціни сягнули тогорічних показників. На ціни тиснули переважно сприятливі прогнози врожаїв сільськогосподарських культур на 2019 рік та слабка торговельна активність.
Аналогічно, ціни на внутрішніх ринках України та РФ послабилися в травні, хоча у порівнянні з аналогічним періодом минулого року вони залишалися вищими.
«У Казахстані експортні ціни в травні залишалися відносно стабільними, але при цьому зросли більш ніж на 20% у річному вимірі. Також ціни на пшеницю виявились найвищими з серпня 2015 року на тлі високих темпів експорту протягом сезону, викликаних ослабленою місцевою валютою. Натомість, роздрібні ціни на пшеничне борошно в країні продовжували сезонно посилюватися в травні», — зазначають у ФАО.
У країнах-імпортерах регіону СНД роздрібні ціни на пшеничне борошно трохи збільшувалися або залишилися стабільними, і в цілому були вищими, ніж у травні минулого року.
«Якщо говорити про світові тенденції, то експортні ціни на пшеницю в травні знизилися через очікування достатньої кількості світових поставок і достатньої експортної доступності», — вважають експерти.
У Сполучених Штатах Америки, однак, занепокоєння про стан озимих культур та затримку посівної ярих через надмірну вологість підкріпили зростання цін у другій половині місяця й обмежили загальний спад. На відміну від цього, в Європейському Союзі та в Чорноморському регіоні переважно сприятливий прогноз виробництва на 2019 рік сприяв різкому падінню цін.