Експорт молочної продукції з України у квітні склав 6,55 тис. т, що на 27% менше, ніж у березні.
Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», зниження обсягів відбулося майже в усіх категоріях:
За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, таке стрімке зменшення обсягів експорту спричинено декількома факторами.
1. Блокада українського імпорту та ускладнений рух транзитом через східноєвропейські країни. Незважаючи на те, що деякі заборони вже зняті, вони дуже негативно вплинули на зовнішньоекономічну ситуацію в галузі. Востаннє такі обсяги експорту спостерігалися рік тому, перед тим, як Європарламент підтримав призупинення дії ввізних мит на українську агропродукцію. Якщо порівнювати обсяги експорту молочних продуктів до Польщі, то вони скоротились з 830 т (у березні) до 242 т (у квітні). Найбільшими імпортерами української продукції залишаються Молдова, Казахстан, Азербайджан.
2. Пасивний попит у світі. Низький світовий попит на молочні продукти зберігається, проте останні сесії світової молочної платформи Global Dairy Trade були оптимістичними та дають надію на тренд до зростання попиту в середньостроковій перспективі.
«Водночас імпорт за місяць зріс на 3% та становить 5,17 тис. т. Найбільш помітно зросли обсяги молока та вершків (враховуючи згущенну продукцію) — на 74% і становлять 142 т», — зазначають в УКАБ.