Про це заявив земельний консультант Сергій Самчук в інтерв'ю «БізнесЦензор».
Він пояснив, що мова йде про ділянки у Чернігівській та Сумській областях. Частково цікаві Полтавська, Черкаська, Київська та Житомирська області. А також Тернопіль, південь Одеси та Хмельницької області.
«Найбільше ділянок продається в Донецькій, Луганській, Херсонській і Волинській області, але земля там не цікава. У Херсонській й Миколаївській області є зрошувані землі, але вони в оренді або по ним вже ведуться перемовини», — додав експерт.
Він уточнив, що зараз покупці мають різні стратегії: одні намагаються купити побільше; другі — хочуть втриматися на орендованих землях.
Крім того Сергій Самчук окреслив ризики під час купівлі землі.
«На продаж є ділянки, по яким власник вибрав орендну плату на кілька років вперед. І такі ділянки купувати ризиковано. Такий платіж не всі показують чи правильно проводять. Людина, яка вибрала наперед, замовчить це. Інвестору це погано. Адже він купив і планує отримувати дохідність з першого року, а не побачить дохідності ще років 5», — пояснив він.
Також ризиковано купувати ділянки за якими не правильно або не до кінця оформлена спадщина чи йдуть суди, сказав Сергій Самчук.
«Є й інший тип ділянок, який не цікавий інвестору. Наприклад, деякі землі в Полтавській області. Земля хороша, але оренда може сягати $300 в рік. Врожаї зменшуються. Інвестор має розуміти, що через кілька років локальний орендар буде змушений прийти до власника і відмовитися від оренди», — підсумував він.