Про це заявила заступниця голови Фонду державного майна України Юлія Бєлова під час засідання Земельного штабу, йдеться у повідомленні Мінагрополітики.
Так, за її словами, Сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості не є статичним. І чим більше в базі стає угод, що є аналогами для вирахування оціночної вартості об'єктів нерухомості, тим більш наближеним до ринкового стає показник оціночної вартості. Тому оціночна вартість одного і того ж об»єкта з часом може змінюватися.
«Оціночну вартість платник податку може отримати ще на стадії прийняття рішення про продаж об'єкта нерухомості. І поки він буде шукати покупця, в нього буде час визначитись, яка саме: визначена модулем-оціночна, чи визначена суб'єктом оціночної діяльності — ринкова, влаштовує його як платника податку. Ринкову вартість об»єкту можна замовити заздалегідь, оскільки Податковим кодексом передбачено, що звіт про оцінку чинний протягом 6 місяців. За цей же час можна забезпечити і його рецензування», — розповіла Бєлова.
«Якщо у користувачів виникають сумніви щодо правильності заповнення даних, вони можуть скористатися спеціальними розробленими Фондом інструкціями з формування е-довідки для різних типів об'єктів нерухомого майна. Усі вони є на сайті Фонду держмайна», — зазначила Юлія Бєлова.
Вона також звернула увагу на те, що відповідно до вимог Податкового кодексу податок сплачується саме з суми договору, а оціночна чи ринкова вартість є межею, нижче якої не може бути розрахована сума податку.