Про це йдеться у повідомленні асоціації.
Аграрна розписка є відносно новим, проте дієвим фінансовим інструментом, пристосованим до потреб малих і середніх сільгоспвиробників для залучення швидких і дешевих сезонних грошей у бізнес, так як передбачає спрощену процедуру оформлення документів, лояльніші вимоги до застави. Лише за останні кілька років виробники залучили понад 30 млрд грн за аграрними розписками, пояснюють експерти.
«Проте в результаті широкого застосування аграрних розписок в Україні виникла потреба їх законодавчого удосконалення, що передбачено саме доопрацьованим проєктом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про аграрні розписки» та деяких інших законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок», реєстраційний номер 2805-д.
Законодавчі зміни в рамках проєкту закону дозволять залучати більше фінансових ресурсів та збільшити ліквідність у аграрному секторі через модернізацію та розширення сфери застосування аграрних розписок», — пояснюють в УКАБ.
Так, визначення аграрної розписки неемісійним цінним папером, що існує в Реєстрі аграрних розписок у формі електронного документу та може бути переведений для обігу на фондовій біржі, створить можливості рефінансування з ринків капіталу для кредиторів, що дозволить їм збільшувати обсяги фінансування в агросекторі, запевняють спеціалісти.
«Цифрові рішення та автоматизація операцій з аграрними розписками відповідає глобальному тренду розвитку цифрових фінансів, а також курсу країни на впровадження діджиталізації», — додали в УКАБ.
Використання аграрних розписок буде розширене на інші сегменти — тваринництво, первинна переробка, садівництво та використання кооперативами.
«Саме запропоновані законодавчі зміни дозволять підвищити простоту у користуванні, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання. Це в свою чергу сприятиме покращенню доступу агровиробників до виробничих ресурсів та фінансування. Важливо зазначити те, що модернізація аграрних розписок є актуальною з огляду на очікуване зростання попиту з боку виробників на зовнішнє фінансування з відкриттям ринку землі», — підсумували в УКАБ.