Для України важливий досвід ЄС щодо сталого розвитку сільськогосподарської галузі. Особливо в процесі адаптації законодавства до європейських правових норм у агросекторі, перед яким зараз стоїть багато викликів, пов’язаних із повномасштабним вторгненням рф.
Про це під час конференції заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба міністерства.
На його думку, Україні варто зрозуміти, якими будуть шляхи розвитку агросектору в процесі євроінтеграції.
«Для українського аграрного сектору членство в ЄС — це багато можливостей, а також певні виклики. Близько 40% адаптаційних процедур українського законодавства до норм ЄС стосуються агросектору. Крім того, потрібно вирішити низку питань, що існували до повномасштабного вторгнення рф, — ґрунтова ерозія, викиди парникових газів. До них додалися, на жаль, проблеми із забрудненням та розмінуванням сільськогосподарських земель від воєнних дій», — зазначив Тарас Висоцький.
Він також підкреслив, що попри труднощі, українські аграрії подолають ці виклики.
«Українські аграрії своєю щоденною працею показують готовність бути ефективними, адаптуватися до складних умов та відновлювати сільськогосподарський сектор, рухатися вперед з урахуванням європейського досвіду і можливостей співробітництва», — наголосив Тарас Висоцький.