Будувати біометанові заводи рентабельно сільгосппідприємствам із земельним банком від 5 тис. га

03 грудня 2023, 13:30 1651

У першу чергу будувати біометанові заводи мають власники сировини, але, спираючись на техніко-економічні обґрунтування, можна дійти висновку, що сільгосппідприємства з земельним банком від 5 тис. га цілком підходять для виробництва 5 млн кубів біометану на рік.

Про це повідомив голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України», член правління Європейської біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха під час бізнес-форуму «Українські бізнеси на міжнародних ринках». 

«У 2022 році Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження Порядку функціонування реєстру біометану», а цьогоріч Верховна Рада ухвалила Закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні», що передбачає інвестиції в розмірі понад 12 млн євро та цілу низку переваг. Даний закон поширюється на сектор біогазу, біометану та біоетанолу», — повідомив Георгій  Гелетуха. 

Спікер зазначив, що залишається лише один момент, який заважає цьому сектору в межах України: через війну є заборона на експорт природного газу, а оскільки біометан відносять до природного газу, то зараз його експорт неможливий. 

propData.content.image
Георгій Гелетуха, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України»

Але є проєкт закону, який змінює цю норму. Він успішно пройшов профільний комітет, тож ми чекаємо на прийняття його Верховною Радою ще цьогоріч. Це буде останній бар’єр, який буде знято, і сектор, на мою думку, почне дуже швидко розвиватися.

За прогнозами Біоенергетичної асоціаціації України, до кінця наступного року Україна може виробити перший мільярд кубів біометану. Для цього їй потрібно близько 200 установок. На 2050 рік в асоціації вбачають перспективу в 20 млрд кубів біометану, це 4 тисячі установок по 5 млн кубів кожна.

«Половина продукції йтиме на експорт, а половина — на власне споживання. Так ми бачимо цю систему в майбутньому. Необхідними інвестиціями до 2050 року є 40 млрд євро», — зазначає Георгій Гелетуха. 


Єлизавета Котенко, AgroPortal.ua