Високий температурний режим та відсутність опадів негативно впливають на формування урожаю баштанних та овочевих культур, зокрема продовжується втрата тургору.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин.
Зокрема, у насадженнях картоплі, томатів відмічається ураження листків фітофторозом та альтернаріозом (3-24% рослин).
Альтернаріозом та верхівковою гниллю уражено до 12% плодів томатів. Триває живлення личинок капустяної, морквяної та цибулевої мух.
У північно-західних областях на капустяних культурах продовжує завдавати шкоди білокрилка, хрестоцвіті блішки, капустяна попелиця, якими заселено та пошкоджено 5-27% рослин у слабкому та подекуди у середньому ступенях.
У західних областях слимаками пошкоджено до 4% капусти. Фомозом і пероноспорозом уражено1-5% рослин капусти.
У садах плоди зерняткових та кісточкових порід пошкоджують гусениці яблуневої, сливової плодожерок, де ними пошкоджено 2-20% плодів. Попелицями (зелена яблунева, сливова) заселено 16-48% дерев, 6-24% листків. Більшість обстежених плодових насаджень хворіють на паршу, борошнисту росу, плодову гниль за ураження 2-12% плодів.
Відбувається подальший розвиток хвороб на винограді, на молодому прирості листків, переважно європейських сортів. Відмічається мілдью, осередково оїдіум, більшого поширення набула чорна гниль (Закарпатська обл.). Триває шкідливість кліщів, гусениць гронової листокрутки — на 6-20% кущів, 2-12% листя.