Аграрії просять не допустити ліквідації профільного міністерства

11 листопада 2022, 08:00 2859

Об’єднання аграріїв звернулися до Президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням запобігти злиттю Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості економіки.

Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», до звернення долучились представники ГС «Всеукраїнський аграрний форум» разом із ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», асоціацією «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація».

«Україна — держава з багатоукладною економікою, а сільське господарство та агропродовольчий сектор є життєво важливими для забезпечення економічного відновлення, продовольчої безпеки, стабільності національної валюти та соціального захисту населення. Вагомість агропродовольчого сектору України значно зросла з початку повномасштабного вторгнення російської федерації. Роль України як аграрної держави відмічено і провідними світовими лідерами та організаціями», — говориться у повідомленні.

Тому логічним та надзвичайно важливим для бізнесу і громадської спільноти фактом, на думку асоціацій, є наявність спеціалізованого органу державної влади центрального рівня, який відповідатиме за формування аграрної політики, визначення напрямів відновлення агропродовольчого сектору, забезпечення обсягів аграрного виробництва у воєнний час та налагодження ланцюгів постачання агропродукції на світові ринки.

Водночас організації-члени ГС «ВАФ» підтримують створення Центру уряду, який підпорядковуватиметься прем’єр-міністру України та займатиметься координацією стратегій й програм відновлення української економіки.

«Однак ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому, а також викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства до країн, що його потребують», — наголошується у зверненні.

Світовий досвід доводить, що більшість країн із розвиненим аграрним сектором мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, зокрема США, Канада, Туреччина. Майже всі країни-члени ЄС (за виключенням Австрії) мають центральні органи влади, які відповідають виключно за сільське господарство та продовольство.

«Враховуючи вищезазначене, провідні громадські об’єднання АПК закликають врахувати думку агросектору при здійсненні оптимізації кількості центральних органів виконавчої влади, забезпечивши існування одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору, особливо у воєнний та післявоєнний час», — підкреслюється у зверненні.