Для аграрних компаній, що працюють у прифронтових регіонах, питання безпеки працівників і техніки набуло критичного значення.
Зокрема, в ІМК техніку почали оснащувати засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР) для виявлення та пригнічення сигналів російських FPV-дронів, у зоні ураження яких перебуває частина полів, розповів AgroPortal.ua головний агроном ІМК Олексій Місюра
«Для нас це вже не просто актуальність — це необхідність «на вчора». У регіонах, де ми працюємо, повітряні тривоги є регулярними. Під час тривог військові глушать радіо- та GPS-сигнали, тому в ці моменти ми змушені призупиняти технологічні операції, що потребують точного позиціонування — переважно це сівба й обприскування. У таких умовах наше основне завдання — зберегти досягнутий рівень уже впроваджених технологій точного землеробства», — пояснює він.
Попри складну ситуацію, компанія продовжує здійснювати диференційовані посіви та внесення добрив на десятках тисяч гектарів.
«Відділи R&D та точного землеробства активно випробовують альтернативні підходи. Серед ключових напрямів — експерименти з ґрунтоощадними технологіями (Strip-till тощо), співпраця з міжнародними партнерами (Syngenta, OneSoil, Bayer та ін.) щодо вдосконалення систем диференційованого внесення та проведення польових досліджень. Також не зупинились планові випробування нових ЗЗР та біопрепаратів, дозволених до використання в ЄС.
Унаслідок війни весь аграрний сектор був змушений відмовитися від агроавіації (літаків та гелікоптерів). Як альтернативу для пізніх внесень ЗЗР на частині площ в ІМК залучають спеціалізовані компанії, які використовують дрони. Водночас ця технологія має свої ризики: під час повітряної тривоги деякі моделі дронів можуть відлетіти в невідомому напрямку, впасти або, в кращому випадку, зависнути у повітрі.
Тестуємо різні моделі та працюємо з різними підрядниками. Також розглядаємо застосування дронів для обробки як окрему філософію ведення догляду за посівами. Маємо дослідні ділянки, де всі внесення ЗЗР здійснюються лише дронами без використання традиційних обприскувачів. За результатами врожайності восени зможемо зробити висновки щодо ефективності цього підходу. Але 100% перехід на дрони у виробництві — це точно не питання сьогодення, особливо в умовах війни», — підсумовує він.