Заходи з рістрегуляції ріпаку: які рішення обрати

14 жовтня 2024, 11:18 695

Через особливості гідротермічних умов осені ріпакова посівна значно розтягнулася в часі. В той час як деякі аграрії лише сіють, інші вже не перший раз проводять заходи з рістрегуляції.

Які рішення найкраще пасують для посівів ранніх та оптимальних термінів сівби — підкажуть фахівці Ukravit.

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Аграрії, які мали можливість посіяти ріпак в ранні та оптимальні строки, вже наразі мають розвинені посіви, тож повинні потурбуватися про проведення рістрегуляції. Ця операція, по-перше, дозволить пригальмувати ріст культури, аби вона увійшла на перезимівлю у потрібній фазі, не перерослою та без надмірного винесення конуса наростання над поверхнею ґрунту, а по-друге — сформувати оптимальний габітус, із компактною вегетативною масою, кореневою шийкою діаметром 8-10 мм та розгалуженою кореневою системою. Такі рослини зможуть накопичити достатньо поживних речовин, що зробить їх максимально стійкими до температурних стресів у зимовий період і створить сприятливі умови для входу в зиму та подальшого успішного відновлення вегетації навесні.

Для посівів ранніх та оптимальних строків сівби Олександр Мигловець рекомендує обрати спеціалізований морфорегулятор-фунгіцид Асгард (мепікват-хлорид, 290 г/л + метконазол, 42 г/л). Мепікват-хлорид у його складі володіє системною дією та є інгібітором біосинтезу попередників гіберелінової кислоти — гормону вегетативного росту рослин. У субапікальній меристемі гальмується розтяг клітин, вони діляться в основному в поперечному напрямку, приводячи до потовщення стебла та кореневої шийки і збільшення їх діаметра. Також спричиняє зниження висоти рослин, сприяє поліпшенню життєздатності кореневої системи та посилює генеративний розвиток рослин.

«Метконазол має системну дію, швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється по усіх частинах рослин. Дія метконазолу проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їхньої загибелі. Має потужні властивості регулятора росту рослин, забезпечуючи потовщення листового апарату», — розповідає Олександр Мигловець. 

Він додає, що Асгард запобігає переростанню, виляганню рослин і покращує їхню перезимівлю. За його застосування ріпак формує оптимальний габітус із потужною кореневою системою, міцною кореневою шийкою та рівномірними бічними пагонами. Крім того, він є високоефективним навіть за понижених температур повітря (від +5°С), тож може застосовуватись не лише на ранніх та оптимальних, а і на пізніх посівах. Додатковою перевагою є те, що препарат контролює поширені хвороби культури, що також сприяє її зимостійкості та вдалій перезимівлі.