Останніми роками саме запаси продуктивної вологи грають ключову роль у плануванні як гібридного складу кукурудзи (група стиглості), так і норми висіву безпосередньо по кожному полю, враховуючи попередник, обробіток ґрунту та строки сівби.
Про це розповіли у агродепартаменті компанії LNZ Group.
«Переважна більшість гібридів кукурудзи не любить холодного ґрунту та ранніх строків посіву, за виключенням гібридів, які офіційно позиціонуються для ранніх строків посіву. Також не любить пізніх строків посіву, оскільки тут може бути й недостатня кількість вологи на глибині висіву насіння, і різке наростання активних температур, що своєю чергою негативно вплине на формування продуктивності культури. Тому під час організації посівного процесу кукурудзи потрібно враховувати вищевказані критерії, починати висівати не занадто рано», — коментують агрономи.
Слід враховувати систему захисту і внесення ґрунтових гербіцидів, які за низької температури або ж не працюватимуть, або ж їхня ефективність буде гіршою.
Важливим елементом якості насіння, крім технологічного (кругле чи плоске насіння), є, безумовно, інсектицидний протруйник. Протруєне насіння дає змогу максимально захистити посіви від наявних ґрунтових шкідників, іноді й тих, які можуть шкодити на ранніх етапах росту. Як результат, після сходів це дозволить мати густоту, максимально наближену до тієї, яка налаштовувалася на сівалці.
Обрати оптимальні гібриди для свого регіону ви можете на сайті.