Україна значно скоротила експорт волоських горіхів, але втрималась в ТОП-4

26 травня 2021, 19:00 6043

Волоський горіх є найпоширенішим для України. На нього припадає 99,9% вирощених в Україні горіхів. Минулого року в нашій країні було вирощено 113,4 тис. т волоських горіхів, що на 10% менше обсягів попереднього року.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, основною причиною скорочення було зменшення врожайності та незначне зниження площ під насадженнями горіхів.

Незважаючи на те, що 99% горіхів вирощується в господарствах населення, даний продукт активно експортується Україною, констатуют в УКАБ. Близько 25-30% українських волоських горіхів реалізується за кордон. В Україні налагоджена система збору горіхів у населення з подальшою обробкою (досушування, зняття шкаралупи тощо) та реалізацією більш великими партіями. Волоський горіх експортується в 2 станах: з шкаралупою та без. Більшою популярністю користуються горіхи без шкаралупи — на даний вид продукту в 2020 році припав 91% експортної виручки від волоських горіхів.

«Варто відмітити значне скорочення українського експорту волоських горіхів. Так, в 2020 році було експортовано даного виду горіхів на $98,1 млн, що на 29% нижче показника попереднього року. Основною причиною скорочення послугувало загальне скорочення обсягів світової торгівлі волоським горіхом. Світові обсяги торгівлі волоським горіхом в шкарлупі впали на 25%, без шкаралупи — на 5%. Однак навіть в такий ситуації Україна займає 4-те місце в рейтингу найбільших світових експортерів волоських горіхів без шкаралупи», — коментує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Основними покупцями волоських горіхів на світовому ринку в 2020 році були: Франція (14% експортної виручки), Туреччина (11%) та Греція (10%).