Серйозні ризики для озимих існують у Румунії, Болгарії та Україні

18 грудня 2024, 09:25 2479

Зернові поля в Європі загалом перебувають у хорошому стані після того, як посушливий м’який період допоміг їм відновитися після посушливого початку осені, хоча зернові пояси навколо Чорного моря не мають достатньої стійкості до зими.

Про це повідомила служба моніторингу посівів ЄС (MARS), пише «УкрАгроКонсалт».

Фахівці зазначають, що сухіша погода дозволила фермерам завершити посівну в Західній Європі, незважаючи на затримки.

Тим часом у Центральній та Північній Європі помірні похолодання не мали негативного впливу, а запаси ґрунтової вологи залишалися значно вищими за критичні рівні.

Проте серйозніші ризики існують на ділянці узбережжя Чорного моря, що охоплює частини країн-членів Європейського Союзу — Румунії та Болгарії, а також території України та росії.

«Посів та початковий розвиток озимої пшениці були серйозно утруднені через дуже сухий верхній шар ґрунту, внаслідок чого посіви нині недорозвинені й перебувають у поганому стані», — йдеться в повідомленні MARS.

Трейдери зіткнулися з повідомленнями про дуже поганий урожай у росії, найбільшому у світі експортері пшениці, що посилило невизначеність щодо постачання до країни, оскільки уряд прагне обмежити експорт.

За даними MARS, урожай в інших країнах Європи також виявився недостатньо стійким до зими, особливо в Польщі та країнах Балтії, хоча прогнози не передбачали сильних холодів найближчими днями, тоді як довгострокові прогнози зазначали вищі, ніж зазвичай, температури в Європі загалом цієї зими.

На Сицилії, важливому регіоні вирощування твердої пшениці, як і раніше, викликає занепокоєння брак ґрунтової вологи, незважаючи на дощі останніми тижнями, які дозволили продовжити посівну.

За даними MARS, у країнах Середземномор’я відчувається «негайна необхідність» у дощах для сприяння посівам, особливо у Марокко та заході Алжиру.