Про це повідомляють експерти та виробники, пише Agravery.com.
«Урожайність ожини приблизно в 4 рази вище врожайності малини при практично однакових затратах на вирощування, а це значить, що фермер, який вирішив вирощувати якісну сортову ягоду, має шанси отримати високий дохід. При цьому сортова ожина є також цілком транспортабельною культурою», — вважає директор Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.
На сьогодні площі під ожиною є незначними. Офіційної статистики щодо ожини Україна не має. Фахівці одностайно погоджуються з показником у 200 гектарів.
Щодо цін — у період масового збирання ягоди українськими господарствами в кінці червня-початку липня ожина реалізовувалася на ринку в ціновому діапазоні 4,12−5,62 $/кг.
«Цього сезону ожина істотно не постраждала від погодних катаклізмів. Наразі ж на гуртових ринках ця ягода пропонується по 60−70 грн/кг. Проте, за словами гравців ринку, сезон цієї ягоди триватиме ще не довше двох тижнів», — каже очільниця асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.
У свою чергу фермер з Херсонщини Сергій Трофименко, який має 1 га під ожиною, заявив, що цьогорічним врожаєм задоволений.
«У мене рік насадженням ожини, вони сильно підмерзли в цьому сезоні. Культура двічі потрапила під мороз, думав, що врожаю не отримаю, ще 10 травня були сильні заморозки. Але ожина вистояла, і ми навіть отримали гарний врожай — в результаті зібрали вдвічі більше, ніж очікували. Урожайність становила 1,2 кг з куща — це гарний показник для ожини першого року. В мене ранній сорт Натчез», — зазначає він.
Експерти кажуть, що при звичайній урожайності культури 20−40 т/га цього року урожайність ожини ближче до верхньої межі — 40 т/га.
За словами фермера, ожини в Україні буде все більше.
«Проблем із реалізацією цього року не було, хоча я цього побоювався. Цьогорічна ціна на ожину була гарною, наші сусіди побачили, що ягода прибуткова, тож все село посадить ожину на наступний рік», — резюмує виробник.