Однорічні злакові бур'яни у посівах соняшнику. Як забезпечити ефективний захист

19 лютого 2025, 12:41 858

Злакові бур'яни становлять серйозну загрозу для посівів соняшнику, особливо на ранніх етапах розвитку культури. Вони конкурують із соняшником за вологу, поживні речовини та світло, що може призвести до значного зниження врожайності: втрати можуть сягати до 30%.

Про це повідомляють фахівці агрохімічного напрямку та бренда DEFENDA компанії LNZ Group, відзначаючи, що є три методи контролю злакових бур'янів:

  • Агротехнічні заходи. Використання сівозміни з чергуванням культур, які пригнічують ріст злакових бур'янів, а також своєчасна та якісна передпосівна підготовка ґрунту.
  • Механічні методи. Проведення міжрядних обробітків, які знищують проростки бур'янів у міжряддях.
  • Хімічні методи. Застосування селективних гербіцидів, які ефективно знищують злакові бур'яни, не завдаючи шкоди соняшнику.

У компанії LNZ Group зазначають, що для ефективного контролю однорічних злакових бур'янів у посівах соняшнику рекомендується застосовувати гербіциди системної дії.

Для цього бренд DEFENDA пропонує ефективне рішення — досходовий гербіцид Нованте (S-метолахлор, 312,5 г/л + тербутилазин, 187,5 г/л), який забезпечує тривалий та надійний контроль бур’янів на ранніх стадіях їхнього росту. Завдяки вдало підібраній комбінації діючих речовин у складі Нованте гербіцид має високу ефективність без ризику резистентності та подовжений гербіцидний ефект.

Однією з діючих речовин препарату є тербутилазин, інгібітор фотосинтезу, який забезпечує швидке та ефективне знищення бур’янів. Його дія полягає у блокуванні процесу фотосинтезу, що призводить до пожовтіння та загибелі чутливих бур’янів. Тербутилазин особливо ефективний у боротьбі з дводольними бур’янами, забезпечуючи їх надійний контроль. 

Ще одна діюча речовина препарату — S-метолахлор, інгібітор біосинтезу ліпідів і жирних кислот. Діє на проростаючі бур’яни. Проникає переважно у тканини шилець. Активно гальмує розвиток і поділ клітин через порушення ліпідного обміну. У результаті дії S-метолахлору проростки бур’янів призупиняють ріст і гинуть.