Обприскування без втрати ефективності: що дозволить нівелювати негативні погодні фактори

27 травня 2024, 10:30 901

Прохолодні умови, приморозки, перепади денних і нічних температур та інші погодні фактори суттєво ускладнюють проведення захисних заходів навесні. Між тим аграрій не може дозволити собі чекати сприятливого моменту — адже кожен день такого очікування може обернутися для нього значним збитками.

Щоб побороти ці перешкоди, фахівці Ukravit радять додавати до робочих розчинів ад’юванти: таким чином усі обприскування будуть проведені без втрати ефективності. 

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Ефективність захисту посівів залежить не лише від застосування якісних препаратів, а й від своєчасності проведення захисних заходів — критичних фенофаз розвитку різних культур, сприятливих для поширення шкодочинних організмів умов тощо. Особливо складно знайти оптимальне «вікно» для обробок навесні: по-перше, через надзвичайну насиченість польових робіт у цей період, по-друге  через мінливість погодних умов, притаманних цій порі. Не є винятком і поточний агросезон: після злив та аномально високих температур квітня травень приніс прохолодну та вітряну погоду, в багатьох регіонах із приморозками, що дуже часто йде усупереч із регламентами внесення засобів захисту рослин. 

Керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit відзначає, що вирішити цю проблему допоможе застосування ад’ювантів, які покращать проникнення та розтікання робочого розчину, а отже, попередять його непродуктивні втрати та забезпечать високу якість обробок. 

Нівелювати негативні погодні фактори та підвищити ефективність дії препаратів Олександр Мигловець рекомендує за допомогою органосиліконового ад’юванту Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Високий вміст трисилоксану в препараті є ключовим фактором, що впливає на швидкість розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні. Він дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 раза, до <20,5 мН/м (міліньютонів на метр), в той час як для води цей показник становить близько 73 мН/м.  

«Інгрес зменшує кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує розтікання та охоплення в декілька десятків разів більшої площі листового апарату. Водночас ад’ювант має високі пенетраторні властивості, тобто сприяє швидшому і кращому проникненню ЗЗР та МКД через продихи, що зменшує вплив факторів навколишнього природного середовища на якість обприскувань. При цьому ад’ювант неіонний, тобто не має заряду і, відповідно, не взаємодіє з молекулами пестицидів та агрохімікатів й не впливає на їхню дію»,  зазначає Олександр Мигловець.