Вирішення питання забур’яненості посівів кукурудзи лягає на страхові гербіциди

24 травня 2024, 11:15 1044

Тривалий гербокритичний період у кукурудзи вимагає від аграрія посиленої уваги до її гербіцидного захисту. Адже втрати врожайності через забур’яненість можуть бути дійсно значними — до 60%.

Як погодні особливості сезону вплинули на ранні етапи росту та розвитку культури і скоригували заходи захисту — діляться фахівці компанії Ukravit. 

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Один із ключових аспектів успішного старту для кукурудзи — ефективний ґрунтовий гербіцидний захист. Однак цього року через особливості гідротермічних умов ґрунтові схеми в багатьох регіонах не забезпечили високої дії; також велика кількість аграріїв фізично не встигли обприскати поля ґрунтовими гербіцидами через низку факторів. Тож молоді рослини ризикують опинитися один на один із потужними конкурентами за необхідні ресурси у вигляді бур’янової рослинності. Крім того, в деяких регіонах значні площі цієї культури повимерзали, і їх пересіватимуть. В усіх цих випадках все навантаження в контролі забур’яненості ляже на страхові гербіциди, тож до їх вибору необхідно підходити надзвичайно відповідально.

Для надійного контролю однорічних та багаторічних злакових і деяких дводольних бур’янів в умовах поточного сезону Олександр Мигловець рекомендує застосувати післясходовий гербіцид Міладар (нікосульфурон, 45 г/л). Нікосульфурон у його основі припиняє поділ клітин шляхом блокування процесів, які відповідають за біосинтез основних амінокислот, і призводить до загибелі бур’янів.

При своїй «м’якості» до рослин кукурудзи Міладар ефективно знищує широкий спектр злакових видів, зокрема пирій повзучий, види мишію, проса, вівсюг, гірчицю польову та інші бур’яни. Суттєвою перевагою гербіциду є широке «технологічне вікно» застосування — від 3 до 10 листків культури. А отже, він стане у пригоді впродовж тривалого періоду вегетації. 

Крім того, в мінливих умовах весни-2024 фахівець радить обов’язково додавати під час обробок ПАР Тандем (0,15%), який підвищує дію робочого розчину і посилює ефективність дії препарату. А для розширення контролю і на дводольні види бур’янів — комбінувати Міладар із системними гербіцидами Агент (флорасулам, 6.25 г/л + 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, 452 г/л, у кислотному еквіваленті, 300 г/л) або Диво Н (дикамба, 480 г/л).