Насичення сівозміни кукурудзою в попередні роки та мінімізація інтегрованого захисту призводять до збільшення втрат урожайності культури насамперед від шкідників. За різними даними, втрати урожаю від шкідників можуть становити від 12 до 25%.
Про це розповідають фахівці компанії FMC.
Загалом на кукурудзі налічується близько 190 видів шкідливих комах. Але одними з найбільш поширених є шкідники ряду лускокрилих, а саме: стебловий метелик, бавовникова совка та лучний метелик.
У компанії FMC для моніторингу льоту перелічених шкідників радять використовувати комплексний підхід. Зручними інструментом для цього є моніторингові пастки. Компанія FMC пропонує своїм клієнтам доступ до моніторингової системи Arc™ farm intelligence, яка дозволяє фермерам у режимі реального часу отримувати інформацію про заселення посівів шкідниками, а також прогнози щодо їхньої популяції. Крім цього, обов’язковими є польові огляди полів для виявлення яйцекладки та пошкодження рослин гусеницями.
Експерти компанії також наголошують, що найбільш дієвим методом контролю лускокрилих шкідників є контроль інсектицидами.
«FMC у своєму портфоліо має досить широкий спектр продуктів для боротьби з даними шкідниками, зокрема продукти на основі молекули Rynaxypyr® (хлорантраніліпрол). Дана молекула — це перша і найпотужніша діюча речовина з групи антраніламідів. У світі й на українському ринку дана діюча речовина більш відома як препарат Кораген®», — зазначають у компанії.
Також у FMC звертають увагу, що останніми роками, крім традиційного наземного обприскування, аграрії почали використовувати й інший спосіб обробітку культур — аеровнесення, або ж внесення дронами.
Так, за даними сервісної компанії AGRONIX, у 2022-2023 роках саме дронами було оброблено 2,3 млн га. Серед найбільш популярних обробок — інсектицидний обробіток кукурудзи (близько 300 тис. га), десикація та фунгіцидний захист соняшнику.
Для більш детальної консультації щодо придбання та застосування інсектициду звертайтеся до регіональних представників компанії FMC.