Про це йдеться у повідомленні Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.
«Якщо кілька днів тому перекупники закуповували картоплю по 5 грн, то на вихідних її взагалі ніхто не брав. На таку ситуацію скаржаться виробники Херсонської та Запорізької областей», — йдеться у повідомленні.
Як пояснюють експерти, причина — в поганій якості картоплі: через кліматичні умови співвідношення води та сухих речовин в бульбах не відповідає стандартам. Картопля швидко псується, погана якість картоплі позначається на її лежкості. Покупці вважають за краще використовувати стару картоплю, вона хоча й дорожча, проте якісніша.
«Крім того, цей сезон в Україні характеризується перевиробництвом молодої картоплі, а несприятливі погодні умови стали причиною пізнього старту. У підсумку на картопляному ринку Білорусі місце українського «другого хліба» зайняли овочі з Азербайджану та Росії. І за якістю продукції, і за вартістю українська молода картопля наразі неконкурентоспроможна», — додають у проекті.
Також зазначається, що українські виробники здебільшого не мають можливості бути гнучкими на ринку та оперативно змінювати ринки збуту, оскільки не мають офіційної реєстрації і не можуть працювати за безготівковим розрахунком.