У липні відбувається літ одного з найнебезпечніших шкідників кукурудзи — стеблових метеликів. Як правило, він збігається в часі з початком викидання волотей кукурудзою, то ж, аграріям час моніторити посіви та проводити інсектицидний захист.
Про це попереджають у агродепартаменті LNZ Group.
Відзначається, що оптимальними умовами під час льоту метеликів, відкладання яєць, ембріонального розвитку та розвитку гусениць фітофага є температура повітря в межах 18-30 °С та відносна вологість не нижче 70%. Спекотні та посушливі, з нестачею вологи, погодні умови вегетації можуть призвести до значного зменшення чисельності шкідника.
У LNZ Group розповідають, що погодні умови цього року в Сумській області дещо змістили терміни льоту шкідника. Незважаючи на це, необхідно проводити постійне обстеження посівів культури, щоб не пропустити термін початку боротьби із шкідником.
«Гусениці стеблового метелика роблять отвори і на стеблі, і на волоті. З одного боку, погіршується розвиток рослин, з іншого — через ці «отвори» легко проникають збудники різних хвороб. Як, наслідок, це призводить до значних втрат врожаю в кількості та якості", — пояснюють чому слід остерігатися цього шкідника у агродепартаменті LNZ Group.
Найдієвішим заходом боротьби із стебловим кукурудзяним метеликом є внесення інсектицидів.
У LNZ Group зазначають, що у боротьбі з цим шкідником, а також з попелицею і усіма видами совок, відмінні результати демонструє системний інсектицид контактно-системної дії Престо (клотіанідин, 200 г/л лямбда-цигалотрин, 50 г/л)0,3-0,4 л/га.
Обприскування слід проводити проти гусениць молодших віків, які живляться відкрито і досить чутливі до інсектицидної дії та ще не встигли завдати рослинам відчутної шкоди.
У разі виникнення додаткових запитань можете звертатися до представника агродепартаменту LNZ Group свого регіону.