Імпорт тепличних овочів після повномасштабного вторгнення росії зріс з 29 до 50%, що відобразилося на цінах. З 2022 року частка імпорту зменшилася, але не в сегменті томату.
Це робить вирощування культури привабливим для інвесторів, вважає аналітик плодоовочевого ринку в проєкті EastFruit, міжнародний консультант ФАО Євген Кузін, пише AgroTimes.
Експерт зазначив, що імпорт тепличних овочів у 2021-2023 роках складав 166-172 тис. т на $142-186 млн щорічно. 60% імпортних овочів складають томати, яких завозять близько 100 тис. т на рік. 85% з них імпортують з Туреччини.
За три роки в сегменті тепличних томатів поки що суттєвого імпортозаміщення немає, що і відображається на цінах. За певними винятками у серпні та першій половині вересня тепличний томат продавався в Україні за рекордно високими цінами.
«За січень – травень 2024 року середня ціна тепличних помідорів на 60% вища, ніж середня за передвоєнні роки», — зазначив Євген Кузін.
На думку експерта, такі високі ціни на тепличні томати є привабливими для інвестицій. Проте весь цей час зростає собівартість вирощування, що дещо зменшує інвестиційну привабливість.