Експерт: Погодні умови для розвитку озимих гірші, ніж торік

23 жовтня 2019, 11:10 2126

Нинішня осінь видалась гіршою за умовами розвитку озимих зернових, ніж минулорічна.

Про це в коментарі AgroPortal.ua розповів головний агроном ПП «Агроекологія» Сергій Козін.

«Торік було набагато більше опадів і кращий розвиток озимини», — зазначив фахівець.

Загалом, говорить він, осіння посівна пройшла досить непогано. Виключенням було лише те, що на Полтавщині випало дуже мало опадів.

«За всю осінь ми отримали тільки 20 мм. Починали сіяти у зовсім сухий ґрунт. При тому, що навіть перечекали оптимальні терміни висіву, сподіваючись на опади», — згадує Козін.

Сходи отримали непогані, дружні. Зараз озимина живе за рахунок роси.

З одного боку, відсутність опадів дозволяє працювати з ґрунтом та проводити додаткові агротехнологічні заходи, приміром, дискування, культивації, внесення компостів та інші агротехнічні заходи для входу в зиму. Проте ріст рослин поки що не досить інтенсивний, для того, щоб робити боронування озимих культур, тож доводиться чекати, доки озимина ввійде в третій листок.

Також головний агроном уточнив, що цьогоріч «Агроекологія» скоротила посіви озимої пшениці на 20%. Частково на це вплинула сівозміна, іншим фактором стали посушливі умови під час сівби.


Для довідки: ПП «Агроекологія» обробляє 8 тис. га землі в Шишацькому та Зінківському районах Полтавщини. Це — найбільше в Україні підприємство, яке працює виключно за технологіями органічного землеробства. Понад 40 років тому тут повністю відмовилися від застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив, що дозволяє отримувати високоякісну екологічно чисту продукцію. «Агроекологія» має органічну сертифікацію та власні ноу-хау, захищені патентами.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua